medycyna naturalna
Gabinet Jadeit
zabiegi
gabinet Wyszków

Stawianie pijawek - hirudoterapia


Wiele schorzen i dolegliwosci ktore towarzyszą nam w codziennym życiu mozna usunąć za pomoca przystawienia pijawek. Hirudoterapia to technika znana od dawna, stosowana zarówno w chorobach, w których medycyna konwencjonalna nie może już więcej zaoferować, jak też jako terapia wspomogająca proces leczenia. Pijawki wykazują działanie: przecizakrzepowe, przeciwzapalne, poprawiające mikrokrążenie, immunomodulujące.


Na jakie schorzenia działają pijawki?

Doskonałe efekty stawiania pijawek obserwujemy w chorobach związanych z zaburzeniami mikrokrążenia, wszędzie tam, gdzie źle funkcjonują małe naczynia zylne, tętnicze, włośniczki. Hirudoterapia pomaga goić się ranom i zmniejsza ból w: Zylakach kończyn dolnych, hemoroidach, owrzodzeniach podudzi, przewlekłych stanach zapalnych zylaków, stopie cukrzycowej, starych, niegojących się ranach, zespole pozakrzepowym kończyn, powikłaniach po niedokrwieniu kończyny. Ponadto pijawki dzięki substancjom przeciwzapalnym działają na miejscowe stany zapalne - przewlekłe zapalenie zatok, rwę kulszową, "korzonki". Pijawki działają immunomodulująco i stawianie ich na punkty akupunkturowe może pobudzić lub złagodzić odpowiedź immunologiczną.

Przeciwskazania

skaza krwotoczna, czynne krwawienie
niedokrwistość (anemia)
ciąża i czas połogu
ostre stany zapalne, zakażenie, czynna gruźlica
tętniak mózgu
nowotwór złośliwy

Technika zabiegu

Zabieg polega na przystawieniu pijawki lekarskiej w wyznaczone miejsce. Pijawki są dostarczane z laboratorium i przeznaczone do jednorazowego użytku. W ciągu jednego zabiegu, w zależnosci od rozległosci procesu i rozwoju choroby stawia sie zazwyczaj od 2 do 10 pijawek. Po zakończeniu zabiegu ranki zabezpieczane są jałowymi opatrunkami.| Linki | Pijawki Wyszków | Współpraca | Masaż w Wyszkowie | Gabinet Fizjoterapii Wyszków